LIDOVÉ PÍSNIČKY, VELIKONOČNÍ PÍSNIČKY, VÁNOČNÍ PÍSNIČKY

www.lidovepisnicky.cz

Písnička pro děti

Písničky pro děti pobaví i poučí děti od nejmladších dětí až po děti školního věku. Zpravidla se jedná o písničku lidovou, která je dobře známá i starším generacím z jejich dětství.

Písničky pro děti můžete dětem pouštět doma nebo v mateřské škole, ve škole… Písničky pro děti jsou základem pro hudební výchovu ve škole, rozvíjí představivost dětí. Všechny námi vydané písničky pro děti jsou melodické a každá písnička pro děti je lehce zapamatovatelná. Písničky pro děti mají svůj rytmus, tempo, což děti využijí i při tanci na konkrétní dětskou písničku. Některé písničky pro děti jsou pomalé a určené k poslechu, děti uspávají jako ukolébavky, ale písničky pro děti, které nejsou určené k poslechu před usnutím budeme vybírat tak, aby nebyly dlouhé a udržely pozornost dětí. Budeme přidávat dětské písničky nejenom k poslechu, ale tak, aby u těchto dětských písniček děti zapojily také zrak a pohyb. Dětské písničky rozvíjí u dětí rytmické cítění, především nejmenší děti si rády u písniček tleskají, podupávají, používají předměty vydávající zvuky, a to třeba bubínek, rumbakoule, ozvučná dřívka, triangl, tamburínu, rolničky, xylofon… nebo ke zpěvu zapojí různé předměty dostupné kolem nás, jako například vařečky, lžičky, hrnce… a svým přičiněním tak dávají dětské písničce jiný rozměr.

Nejen hlas je důležitý pro zazpívání dětské písničky. Pro zpívání dětských písniček je důležitý také dech, se kterým malé děti ještě nedokáží moc pracovat. Ale mohou ho trénovat třeba dechovým cvičením či zkoušet hrát třeba na flétnu…Stejně tak je důležité správně vyslovovat slova. Jak hlas, tak dýchaní a výslovnost jsou tím nejdůležitějším pro pěvecký výkon. Dětský hlas má malý rozsah, a proto budeme vydávat písničky pro děti především takové, které zvládne každé malé dítě zazpívat bez námahy a s radostí.

Seznam písniček pro děti

Lidová písnička

Lidová písnička je píseň, u které není námý její původní tvůrce. Lidové písničky se zpívaly a šířily celoročně mezi lidmi, rodinami, při prácii i zábavě. Dědí se ze starší generace na generaci mladší.

Velikonoční písnička

Velikonoční písnička v našem podání je píseň, která je vázána k období Velikonoc. V našich velikonočních písničkách se odráží tradice postní doby, tradice Velikonoc a vítání jara.

Vánoční písnička

Vánoční písnička v našem podání je spjata s obdobím adventu, oslavou narození Ježíše Krista, zvyků a tradic vánočních svátků, a to až do doby, kdy Tři králové v podstatě ukončí Vánoce.

Písnička pro děti

Písnička pro děti pobaví i poučí děti od nejmladších dětí až po děti školního věku. Zpravidla se jedná o písničku lidovou, která je dobře známá starším generacím z jejich dětství.

Pomoc pro Sárinku

Hledám anděla

Hledám anděla

Péče o Sárinku

Péče o Sárinku

Sára a Inna

Sára a Inna

© 2024 Copyright, všechna práva vyhrazena. www.lidovepisnicky.cz