LIDOVÉ PÍSNIČKY, VELIKONOČNÍ PÍSNIČKY, VÁNOČNÍ PÍSNIČKY

www.lidovepisnicky.cz

Seznam vánočních písniček

Zde najdete seznam všech vánočních písniček, které jsme vydali. Vánoční písničky budeme přidávat postupně podle možností. Nečekejte prosím žádný obsáhlý seznam čítající stovky vánočních písní a vánočních koled. Vánoční písničky a vánoční koledy budeme přidávat v období adventu a Vánoc.

Jak jsi krásné neviňátko

Celá zem už spí

Lidová písnička

Lidová písnička je píseň, u které není námý její původní tvůrce. Lidové písničky se zpívaly a šířily celoročně mezi lidmi, rodinami, při prácii i zábavě. Dědí se ze starší generace na generaci mladší.

Velikonoční písnička

Velikonoční písnička v našem podání je píseň, která je vázána k období Velikonoc. V našich velikonočních písničkách se odráží tradice postní doby, tradice Velikonoc a vítání jara.

Vánoční písnička

Vánoční písnička v našem podání je spjata s obdobím adventu, oslavou narození Ježíše Krista, zvyků a tradic vánočních svátků, a to až do doby, kdy Tři králové v podstatě ukončí Vánoce.

Písnička pro děti

Písnička pro děti pobaví i poučí děti od nejmladších dětí až po děti školního věku. Zpravidla se jedná o písničku lidovou, která je dobře známá starším generacím z jejich dětství.

Pomoc pro Sárinku

© 2024 Copyright, všechna práva vyhrazena. www.lidovepisnicky.cz